Simona Čermáková

obch.dům Hasso
Breitcetlova 6
Praha 9 - Černý Most



602 110 931
simonacermakova@post.cz

TERAPEUTICKÉ  TĚLOVÉ  SVÍCE  HOXI

 

Účinek všech tělových: ušních, očistných, harmonizačních i čakrových svící je vždy založen na komínovém efektu, který vzniká při hoření. Tento komín samozřejmě odvádí nečistoty z části těla, na kterou je svíce aplikovánauvolňuje a čistí postižené místo, poskytuje uvolnění tělu jak fyzickému tak energetickému.

 

Používání ušních svící HOXI je součástí přírodní léčby nebo léčbou samotnou, která pramení z pradávné historie. Tuto techniku a způsob léčby znali nejen domorodé národy Ameriky, indiáni, ale i starověké slovanské národy, sibiřští šamani a hlavně Keltové.

 

Tělové svíce HOXI  pomáhají stimulovat  meridiánové body čímž přispívají k obnově toku životní energieregeneraci postiženého místaobnově a uvolnění bloků na energetické úrovni, zmírnění bolesti, jsou vhodné jako pomůcka při detoxikaciprohřátí daného místa při masážíchharmonizaci a aktivaci lymfatického systému ad…

 

Ušní svíce HOXI napomáhají od bolesti hlavy, migrén, při chronických a akutních rýmách, při lehkých zánětech středního ucha, zánětech mandlí, při problémech s čichem, nedostatečném prokrvení uší, při čištění lymfatických drenáží uší, při aktivacích meridiánů a reflexních zón uší, pomáhají se zbavit hučení a tlakům v uších, můžete pomoci snížit stres nebo i některé psychické problémy a samozřejmě jsou velmi vhodné stejně jako tělové svíčky jako součást muzikoterapie, relaxace nebo masáží hlavy či ucha.

 

Použití tělových svící nabízí nespočet možností a míst kam lze svíčku přikládat, na jaký problém ji použít, kdy ji použít jako doplněk k léčbě nebo jako doplněk k některým typům masáží.

 

Složení: základním materiálem, který je použit u všech typů je 100% bavlna. Jedním z nejdůležitějších surovin je včelí vosk, (výhradně od českých včelařů) a malý podíl parafínu, kurkuma se svými vynikajícími léčivými účinky a bylinné esence nebo esenciální oleje. Dle použití lze vybrat meduňku, heřmánek, levanduli, eucalypt, tea tree, tymián, měsíček lékařský, šalvěj.

 

V případě alergií na včelí produkty lze použít bílé svíce z kvalitního kosmetického parafinu.

 

Složení ušních a tělových svíček

Zdroj: www.hoxi.cz

Ušní a tělové svíčky a svíce HOXI jsou vyráběny zásadně ručně. Velký důraz klademe na kvalitu a původ všech surovin použitých při výrobě svíček. Ve většině případů vybíráme mezi českými výrobci a dodavateli.

 

Základním materiálem, který je použit u všech typů ušních a tělových svíček je 100% bavlna. Jedním z nejdůležitějších surovin je samozřejmě včelí vosk, který používáme co nejvíce vyčištěný, výhradně od českých dodavatelů - domácích včelařů.

Parafin je další složkou našich svíček. V případě "včelíchušních a tělových svíček je ve svíčce velmi malý podíl parafinu. U čakrových svící se podíl liší podle typu svíčky.Očistné bílé a černé svíce jsou vyrobeny pouze z čistého, prvotřídního parafinu a jsou tedy vhodné i pro ty, kdo trpí alergiemi na včelí produkty.

 

Další neméně důležitou surovinou jsou přírodní barviva a bylinné esence nebo esenciální oleje. Při výrobě "včelích" ušních a  tělových svíček HOXI používáme jako barvivo kurkumu, která je přínosná nejen díky své krásné žluté barvě, ale hlavně díky svým vynikajícím léčivým účinkům. Jendotlivé svíčky (dle typu) obsahují například bylinné esence meduňky, heřmánku, levandule, eucalyptu, tea tree, tymiánu, měsíčku lékařského, šalvěje apod.

 

Díky ruční práci a použití kvalitních přírodních materiálů získáváte kvalitní ušní nebo tělovou svíčku, kterou se nemusíte bát použít jak při léčení, tak při regeneraci či jako prevenci.

 

Popis některých surovin pro výrobu ušních a tělových svíček

Kurkuma (Curcuma longa)

Kurkuma (Curcuma longa) neboli indický šafrán je žluté barvy. Původ má v jižní Asii. Obsahuje asi 5 % éterického oleje (hlavní složky sabinen, felandren a žluté barvivo kurkumin). Výtažky z kurkumovníku (Curcuma longa) používají i jako lék. Tato rostlina má vynikající protizánětlivé účinky aje prokazatelně antioxidantem.

Nejnověji se zjistilo, že významně podporuje mozkové kognitivní funkce, zejména u starších lidí. Je to přírodní a velmi účinný mozkový doping.

Kurkumy se používá též jako barviva do potravin, aby byly žluté. Oddenky kurkumy se několik hodin vaří a poté jsou sušeny a následně pomlety na sytě žlutý prášek.

zdroj: wikipedia.org

 

Meduňka lékařská (Melissa officinalis)Meduňka lékařská (Melissa officinalis)je léčivá rostlina z čeledi hluchavkovitých. Vytrvalá rostlina dorůstající výšky 70–150 cm. Aromatické listy voní po citrónu. Má bílé květy, kvete od června do srpna.

Meduňka obsahuje asi 0,1 % silic (citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol), asi 4 % tříslovin, kyseliny hydroxytriterpenové (např. kyselina ursolová), trochu hořčin, sliz, flavonoidy a minerální látky.

Meduňkový čaj z listů navozuje klid, příjemný spánek a dobré zažívání. Nově se uznávají protivirové účinky, zvláště u herpesvirů (opary). Nať se používá v lidovém lékařství jako hypnotikum a sedativum. Používá se také jako koření.

zdroj: wikipedia.org

 

 

Blahovičník (Eucalyptus)Blahovičník (Eucalyptus), jinak česky nazývaný též eukalyptus. Pěstuje se zejména pro aromatické látky v listech a dřevo. Roste enormně rychle, v závislosti na klimatu, 3–10 m za rok. Pokud je eukalyptus pěstován jako okrasná rostlina, je třeba jej zastřihovat, jinak může dorůst do obrovských rozměrů. Květy blahovičníku jsou zdrojem nektaru a tvoří nejhojnější produkci medu v Austrálii. Díky rychlému růstu a velké potřebě vody se vysazují do močálů a bažin, které vysušují a zabraňují tak šíření komárů a malárie.

Vedle výše zmíněných vlastností je eukalyptus známý svými účinky na dýchací ústrojí, zejména díky silicím eukalyptolu, které obsahuje v listech. Bylinný přípravek se využívá k léčbě zánětu průdušekkašle, nachlazení nebo zánětu vedlejších nosních dutin.

 

 

 

Heřmánek pravý (Matricaria recutita)Heřmánek pravý (Matricaria recutita)je léčivá rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Je to jednoletá vonná bylina s 15 až 50 cm vysokou rozkvětnou lysou a málo listnatou lodyhou. Bílé okvětní lístky vedle sebe mají válcovitý až kuželovitý tvar okolo žlutě zbarveného uprostřed uloženého klenutého květního lůžka, které je uvnitř duté.

Heřmánek se hojně využívá v kosmetice a léčitelství. Působí jako antiflogistikum (k léčbě zánětů), karminativum, spasmolytikum (uvolňuje křeče) a diaforetikum (zvyšuje pocení)Pomáhá od bolesti, při hojení ran, navozuje celkové uklidnění. Je účinný při zánětech ústní dutiny, očních spojivek a pohlavního ústrojí, při žaludečních a střevních potížích, pomáhá léčit žaludeční vředy, při bronchiálním astmatu, při léčbě infikovaných sliznic a kůže, při alergických reakcích na kůži, uvolňuje křeče zažívadel a střevní plyny. Může na něj být alergická reakce.

zdroj: wikipedia.org

 

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)je aromatická a léčivá rostlina z čeledi hluchavkovitých. Nálev z květu levandule se přidává do koupele – již v antickém Římě ji přidávali do koupele (latinské lavare znamená mýt, umývat se).

Levandule se také vkládá mezi oblečení v šatníku, které krásně provoní a zároveň odpuzuje šatní moly. Uplatní se v kosmetickém průmyslu (vonné oleje, parfémy). Používá se i v kuchyni, je jednou ze součástí provensálského koření.

Květ levandule je pro své zklidňující účinky přidáván do směsí bylinek užívaných při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a závratích. Mírně snižuje krevní tlak. Masáže oleji z levandule pomáhají při revmatických bolestech a mají povzbuzující účinek.

zdroj: wikipedia.org

 

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis Linné)Šalvěj lékařská (Salvia officinalis Linné) je léčivá rostlina z čeledi hluchavkovitých. Sbírá se i kvetoucí nať v červnu až červenci. Používá se též v léčitelství pro své protizánětlivé účinkyzabraňuje průjmůmOmezuje pocení. Droga je i osvědčenou přísadou do čajových směsí při léčbě různých druhů rakovin. Ve vyšších dávkách (nebo v kombinaci s alkoholem) působí toxicky. Není známo mnoho případů otravy, ale je vhodné zvážit použití jako léčiva, nebo potraviny pro riziko poškození jater.

Žádaná je šalvěj i v kosmetice, kde se využívají její stahující a dezinfekční schopnosti. Potlačuje tvorbu lupů, proto se pro závěrečné oplachování hlavy doporučuje šalvějový nálev. Pleťová voda ze šalvěje léčí problematickou pleť a akné. Pro účinky při léčbě zánětů v ústní dutině a při potlačení nepříjemného zápachu se výtažky ze šalvěje přidávají do ústních vod a zubních past (doporučuje se i žvýkání čerstvého listu nebo kloktání nálevu).

zdroj: wikipedia.org

TEA TREE - Kajeput střídavolistý (Melaleuca alternifolia Cheel, 1924)Kajeput střídavolistý (Melaleuca alternifolia Cheel, 1924)spolu s dalšími druhy téhož rodu známý jako čajový nebo čajovníkový strom, je strom keřovitého vzrůstu, divoce rostoucí v močálech a mokřinách severovýchodního pobřeží Nového Jižního Walesu v Austrálii. S čajovníkem nemá nic společnéhoListy kajeputu obsahují olej, který je proslulý svými antibakteriálními a fungicidními vlastnostmi. 

Roku 1923 byla provedena analýza silice z listů kajeputu a zjistilo se, že její antiseptické účinky jsou 13× silnější než fenol, v té době univerzální standardní desinfekční přípravek.

S každou další studií se ukazovaly další možnosti využití oleje k léčbě kožních plísní, diabetických gangrén, popálenin i k ošetření drobných oděrek a k aromaterapii. V současnosti je čajovníkový olej běžnou součástí mnoha domácích lékárniček, přidává se do kosmetických přípravků pro lidi i zvířata.
zdroj: wikipedia.org

 

Tymián obecný (Thymus vulgaris)Tymián obecný (Thymus vulgaris) je rostlina z čeledi hluchavkovitých. Jedná se o druh rodu mateřídouška (Thymus), pocházející ze Středomoří. Je nazývána též mateřídouška dymián. Působí proti průjmům, nadýmání, při zánětech zažívacího traktu. Mírní i kašel, obecně působí protizánětlivě. Tymián je jedna z nejsilněji působících rostlinných antiseptických drog, účinnáproti bakteriím, plísním, střevním prvokům a parazitům.

Díky svým účinkům lze tymián využít při léčbě nachlazení, kašle, bolestí v krku, infekcích v ústech. Je vynikajícím dezinfekčním prostředkem pro plíce. Dá se použít v inhalacích, jako ústní voda či kloktadlo. Pomáhá také při infekcích močových cest a močového měchýře, účinkuje také jako diuretikum. Stimuluje produkci bílých krvinek čímž zvyšuje odolnost organizmu. Stimuluje krevní oběh. Čerstvou nať lze použít na poštípání hmyzem. Povzbuzuje při sexu[zdroj?] Využívá se i v kosmetickém průmyslu (ústní kosmetika) a v aromaterapii.
zdroj: wikipedia.org

 

Skořice - CinnamonSkořice (Cinnamon) je aromatická kůra skořicovníků, stálezelených tropických stromů. Je i léčivá, vyrábí se z ní silice, tinktury, olej. Má kořenně nasládlou chuť a příjemnou vůniPůsobí na chuť k jídlu, celkově osvěžuje a podporuje trávení. Využitív léčitelství - díky vysokému obsahu silic se využívá zvl. skořicový olej, tinktura a sirup.  Účinky skořice: 
Pomáhá krevnímu oběhu, snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení z nosu a silné menstruace, zlepšuje trávení, štěpí tuky, zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou. Zahřívá a stimuluje zažívací traktuklidňuje koliky, průjmy, nevolnosti, nadýmání. Podporuje chuť k jídlu, zevně se používá proti revmatismu, Má dezinfeční a antibiotické účinky, ničí bakterie, používá se také jako prostředek proti nachlazení, kašli a chřipce. Může způsobit alergickou reakci. 

zdroj: wikipedia.org

 

Konopí - Cannabis - HOXIKonopí (Cannabis) je rod jednoletých bylin z čeledi konopovítých. Konopí bylo používáno v mnoha civilizacích, od Asie po Evropu (a později Severní Ameriku) již od neolitu. K léčbě jej používal pravděpodobně i JežíšSemena obsahují olej bohatý na vitamin A,D,E. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny Omega6 a Omega3 v poměrném zastoupení 3:1 (přibližně stejné je zastoupení v lidském těle). Vylisovaný olej se používá v potravinářství, kosmetice, k výrobě mýdel, mazadel a barev. Pokrutiny zbylé po vylisování se zkrmují. Celá semena jsou pod tradičním názvem "semenec" běžně používána jako krmivo pro ptactvoObsahují dále mastné kyseliny (palmitová, stearová, olejová, linolová, linolenová).

zdroj: wikipedia.org

 

 

Včelí vosk - hoxiVčelí vosk (kód přídatné látky E901) je přirozený produkt, který vzniká metabolickou přestavbou medu a pylu v těle některých druhů včel. Nové voskové dílo má bíložlutou barvu. Včelařská odborná terminologie ho označuje termínempanenská souš. Každá vylíhlá včela zanechá v buňce košilku - dílo díky tomu mění barvu a postupem času tmavne přes odstín propečené žemle až k tmavohnědé. Několikaleté plásty jsou zčernalé.U včely medonosné je producentem dělnice ve 12. až 18. dni svého života. Ve starověkém Egyptě našel vosk uplatnění při povrchové úpravě dřeva, hlazení kamene a v kosmetice. Avicenna znal včelí vosk a dělil jej na světlý (vlastní vosk) a černý (propolis). V antickém Římě byl vosk používán i jako platidlo. Farmaceutický průmysl – v potahové látce tablet, snižuje rychlost rozpouštění léčiva a prodlužuje jeho účinnost, balzám na rty. Medicína – součástí sterilní směsi (Horsleyho vosk) tmelící látky při operacích lebeční kosti. A samozřejmě velké použití v léčitelství a alternativní medicíně.

zdroj: wikipedia.org